logo
HU EN

Program


Fekete-Kovács Kvintett – A Tündérkirálynő

Fekete-Kovács Kvintett – A Tündérkirálynő

Henry Purcell, A Tündérkirálynő című semi-operáját júniusban tűzte műsorára a Magyar Állami Operaház. A darab eredetileg Shakespeare Szentivánéji álom című vígjátékának átkötőzenéit foglalta magában, ám Almási-Tóth András 2016-os bemutatója egy teljesen új dramaturgiát adott a műnek.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. november 25. péntek, 21:00

A rendező, Purcell zenéit alapul véve egy új történetet álmodott meg a darabok szövegei által vezetve. Ez a dramaturgia más helyekre, és más korba helyezte a történetet: a karakterek, a díszlet, a jelmez és nem utolsósorban a színpadon helyet foglaló jazz-zenekar is a ’40-es évek film-noire világát idézték. Az újraértelmezett barokk opera szerves részét alkották a Fekete-Kovács Kornél megfogalmazásában felcsendülő rövid instrumentális kompozíciók. 

Az operában elhangzott jazz-betéteket áthangszerelve, kibővítve, a jazz színpadokra adaptálva adja elő a Fekete-Kovács Kvintett.

Közreműködik:

Fekete-Kovács Kornél - trombita, szárnykürt
Ávéd János - szaxofon
Szakcsi Lakatos Róbert - zongora
Soós Márton - nagybőgő
Csízi László - dob

Kérjük Önöket, hogy az Opus Jazz Clubba váltott jegy mellé ne felejtsenek el asztalt foglalni! Asztalt jeggyel, internetes jegyváltás esetén utalványazonosítóval rendelkező vendégeinknek tudunk foglalni. Közvetlenül koncertkezdés előtt történő jegyvásárlásnál vendégeink a meglévő asztalokat érkezési sorrendben foglalhatják el. Tel: (+36 1) 216 7894

Ajánlatunk


A zenekarvezető Pataj György 1997-ben végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola jazz tanszakán. Itthoni és külföldi tehetségkutató versenyeken elért előkelő helyezéseit követően az elmúlt másfél évtized során olyan neves hazai muzsikusokkal játszott, mint Pege Aladár, Kőszegi Imre, Babos Gyula, vagy a Cotton Club Singers.

Dés András azon kevés ütőhangszeresek közé tartozik, akik nemcsak különféle zenekarok tagjaként szívták magukba zenei stílusok egész arzenálját, hanem saját együttest, sőt együtteseket is alapítottak.

Korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az orosz származású Elisabeth Leonskaja világhírű 20. századi zenészek nyomdokában jár: példaképei között szerepel David Ojsztrah, Emil Gilels és Szvjatoszlav Richter, akik közül az utóbbi közeli barátja és hosszú időn át mentora is volt.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!