logo
HU EN

Program


Grencsó Bipolar Collective + Lewis Jordan (H/USA)

Grencsó Bipolar Collective + Lewis Jordan (H/USA)

Régóta vártuk, hogy megint összejöjjön, s tavaly végre sikerült... Grencsó, a hazai jazz ezerarcú, örökmozgó, örökifjú és örök kereső figurája hosszabb idő után ismét találkozott és együtt zenélt-alkotott afro-amerikai lelki testvérével, a szaxofonos, költő Lewis Jordannal.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. július 14. szombat, 20:00

Kettejük ismeretsége 2003-ra nyúlik vissza, s közös munkájukat a BMC Recordsnál megjelent két sikeres lemez is dokumentálja, a 2009-es Homespun in Black and White (Szőttes fekete-fehérben) és a 2011-es Local Time.

A tavalyi koncert teltházas közönsége zajos tetszéssel ünnepelte az újra-találkozást, s természetesen szóba került a folytatás kérdése is, amire – szinte napra pontosan egy évvel később – ezúttal kerül sor. S nem is akárhogy: a tavalyi kvintett felálláshoz Grencsó másik régi kreatív társa, a vajdasági származású, Franciaországban élő kitűnő zongorista és zeneszerző, Kovács Tickmayer István is csatlakozik.

„Számomra (Grencsó) István azzal a szellemiséggel közelíti meg a zenét, amely engem leginkább foglalkoztat. A ‘szabad zenét’ ugyanúgy értelmezi, ahogy az bennem is rezonál: van benne szenvedély, energia és szívből jön. Szerzeményei és kifejezési szabadsága együtt vezetnek el egy kompromisszummentes és érzékeny élményhez.” – írta az első lemez kísérőfüzetében Lewis Jordan Grencsóról, s aligha fogalmazhatott volna találóbban úgy zenésztársáról, mint a kettejük találkozásából született szerzeményekről. A két erőteljes szólista egyéniség imént hivatkozott zenei szabadságához elengedhetetlen az a kölcsönhatás, ami a két bőgős és a dobos alkotta atombiztos ritmusszekcióval való folyamatos interakciójuk révén jön létre. Tickmayer csatlakozása a kvintetthez pedig – elragadó zongorajátéka és improvizációi mellett – tovább szélesíti a kompozíciók, struktúrák és a hangzás lehetőségeit, melyet a koncertet megelőző több napos próbák során csiszolnak tökléletesre a csapat tagjai.

KÖZREMŰKÖDIK:

Grencsó István - fúvós hangszerek

Lewis Jordan - altszaxofon, versek

Kovács Tickmayer István - zongora, billentyűs hangszerek

Benkő Róbert - nagybőgő

Hock Ernő - nagybőgő, basszusgitár

Sárvári Kovács Zsolt - dob

 

Kérjük Önöket, hogy az Opus Jazz Clubba váltott jegy mellé ne felejtsenek el asztalt foglalni! Ülőhely csak asztalfoglalás esetén garantálható. Asztalt jeggyel, internetes jegyváltás esetén utalványazonosítóval rendelkező vendégeinknek tudunk foglalni. Az asztalfoglalásokat legkésőbb 20 óráig tudjuk fenntartani! Közvetlenül koncertkezdés előtt történő jegyvásárlásnál vendégeink a meglévő asztalokat érkezési sorrendben foglalhatják el.

Telefon

+36 1 216 7894

Ajánlatunk


A zenekarvezető Pataj György 1997-ben végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola jazz tanszakán. Itthoni és külföldi tehetségkutató versenyeken elért előkelő helyezéseit követően az elmúlt másfél évtized során olyan neves hazai muzsikusokkal játszott, mint Pege Aladár, Kőszegi Imre, Babos Gyula, vagy a Cotton Club Singers.

Dés András azon kevés ütőhangszeresek közé tartozik, akik nemcsak különféle zenekarok tagjaként szívták magukba zenei stílusok egész arzenálját, hanem saját együttest, sőt együtteseket is alapítottak.

Korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az orosz származású Elisabeth Leonskaja világhírű 20. századi zenészek nyomdokában jár: példaképei között szerepel David Ojsztrah, Emil Gilels és Szvjatoszlav Richter, akik közül az utóbbi közeli barátja és hosszú időn át mentora is volt.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!