logo
HU EN

Program


Jazzy Live-Enyedi Sugárka Jazz Tett, vendég: Lantos Zoltán

Jazzy Live-Enyedi Sugárka Jazz Tett, vendég: Lantos Zoltán

A hegedű tanulmányokat is végzett dalszerző-énekesnő, Enyedi Sugárka jazz ének versenyek többszörös díjazottja.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. június 8. csütörtök, 21:00

Pályája egyetemistaként indult a Magyar Rádió Nemzetközi Jazzének versenyének különdíjával, ahol az Al Jarreau vezette zsűri Magyarország legjobb hangú énekesnői közé választotta. Sugárkát azóta több oldaláról ismerhette meg a közönség, például színházi produkciókból, jazz fesztiválokról, vagy az Opus Jazz Club Jazzy Live sorozatából. Számos szövegírói lemez fűződik a nevéhez; öt európai országban mutatkozott be.

Második önálló lemeze, a tavaly év végén megjelent You're calling me, főként saját dalok gyűjteménye, mely a hagyományos ’pop jazz’ éneklés hangulatából kiindulva modern stílusjegyekkel, akusztikus megszólalással foglalja dallamos jazzbe az emberi értékek tisztaságát, valamint az élet apró örömeit, nagy kihívásait. „Szenzitív és derűs lemez, ami szuggesztív, ugyanakkor nagyon mély... Együtt utazunk különböző műfajok, stílusok között, és kis nemes kortyonként invitál minket, hogy kinyissuk ezt a kis dobozt tele zenével, ami simogatja a lelkünket.” írta róla Elsa Valle. A koncerten elhangzó könnyed, derűs hangvételű, vagy hömpölygő, meditatívabb szerzemények bossa nova, tangó, flamenco alapú, és páratlan ritmusú darabok, érzelemdús improvizációkkal, személyes történetekkel. Az énekesnő saját szövegei kendőzetlenül őszinte létképek, spanyol, angol és magyar nyelven. A dalok ritmikai és dallambeli inspirációja a különböző zenei kultúrák iránti nyitottság, a folyamatos kutatás, tanulás, illetve a tánc maga. Mindezek a jazz kínálta nyílt térben képesek egyesülni és kiteljesedni a kellő szabadsággal és érzékenységgel. A hangszerelések három kontinens zenei spiritualitásának és izgalmas, sokrétű érzésvilágának feltárása és találkoztatása során íródnak, az autentikus zenei ismeretek iránti hűséggel, ugyanakkor kísérletező, újító művészi felfogásban.

Csicsák György Balázs, aki az énekesnő szerzőtársaként hangszerelésben és zeneszerzésben is a zenekar egyik meghatározó kreatív egyénisége, nylon húros és elektromos gitáron, valamint szájharmonikán működik közre a kezdetektől. Bőgőn és basszusgitáron a világzenei jazz produkciókból jól ismert Pengő Csaba pontos és kifinomult játéka, dobokon és ütőhangszereken a Jazz Tett megalapítását megelőző dob-bőgő-ének formációban már több közös együttműködésben partner Gavallér Csaba markáns és sokoldalú kísérete hallható. Lantos Zoltán különleges hangszereinek, az öthúros és az indiai rezgőhúros hegedűnek elektronikus effekteket is művészi magasságokba emelő letisztult improvizatív játéka illeszkedik a zenekar összehangoltságába.

Közreműködik:

Enyedi Sugárka - ének
Csicsák György Balázs - gitár, szájharmonika
Pengő Csaba - nagybőgő, basszusgitár
Gavallér Csaba - dobok, ütőhangszerek

Lantos Zoltán - hegedű

Kérjük Önöket, hogy az Opus Jazz Clubba váltott jegy mellé ne felejtsenek el asztalt foglalni! Asztalt jeggyel, internetes jegyváltás esetén utalványazonosítóval rendelkező vendégeinknek tudunk foglalni. Az asztalfoglalásokat legkésőbb 21 óráig tudjuk fenntartani! Közvetlenül koncertkezdés előtt történő jegyvásárlásnál vendégeink a meglévő asztalokat érkezési sorrendben foglalhatják el.
Tel: (+36 1) 216 7894

Ajánlatunk


A trió Vincent de Boer vizuális művész közreműködésével gyakran interaktív audiovizuális előadásokra is vállalkozik.

A zenekarvezető Pataj György 1997-ben végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola jazz tanszakán. Itthoni és külföldi tehetségkutató versenyeken elért előkelő helyezéseit követően az elmúlt másfél évtized során olyan neves hazai muzsikusokkal játszott, mint Pege Aladár, Kőszegi Imre, Babos Gyula, vagy a Cotton Club Singers.

Korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az orosz származású Elisabeth Leonskaja világhírű 20. századi zenészek nyomdokában jár: példaképei között szerepel David Ojsztrah, Emil Gilels és Szvjatoszlav Richter, akik közül az utóbbi közeli barátja és hosszú időn át mentora is volt.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!