logo
HU EN

Program


Vokális bérlet I. - Bali János és az A:N:S Chorus

Vokális bérlet I. - Bali János és az A:N:S Chorus

Requiem

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. november 5. szombat, 19:30

Műsor:

Johannes Ockeghem (c.1410–1497): Requiem
Antoine Brumel (c.1460–c.1512): Requiem (részletek)
Csapó Gyula (1954–): Requiem (ősbemutató)

Közreműködik:

A:N:S Chorus
Szél Cecília, Wágner Adrienn, Patay Péter, Gavodi Zoltán, Czier Zoltán, Kéringer László, Ujházy Márton, Mizsei Zoltán, Benkő Pál, Koncz András

Classicus Quartet
Rácz József, Baksai Réka – hegedű , Tornyai Péter – brácsa, Zétényi Tamás – cselló

EllenPont együttes
Bánfi Balázs, Haraszti Dóra, Kállay Katalin, Kecskeméti László, Valóczky Éva – furulya, Bán Máté – fuvola, Szűcs Péter – klarinét, Vasvári Tamás – harsona, Takács Zsuzsanna – zongora, Schlanger Tamás – ütők, Búza Vilmos – nagybőgő

Vezényel: Bali János

Johannes Ockeghem requiemje a zenetörténet első fennmaradt tőbbszólamú halotti miséje. A szerző a reneszánsz muzsika legnagyobb becsben álló, legrejtélyesebb alakja. Műveinek javát a halála után nem sokkal összeállított ún. „Chigi”-kódex őrzi, a requiemnek is ez az egyetlen forrása. Mivel csak az az Offertoriumig tartalamzza a halotti mise énekeit, ezért a Sanctust és az Agnus Deit a következő generáció legjobb francia szerzőjétől, Antoine Brumeltől vesszük.

„Mit tudunk ma az időtlenségről, nyugalomról, élet-halál elválaszthatatlanságáról? Requiemem táplálkozik a Zenből, Zoroaszterből, Liturgiából (messze elkerülve az ’Úr’ nevét), hiszen mindenre szükségünk van, amit az igazi kérdésről valakik valaha is sejtettek. Van japán haiku, jo-no-mai (a Noh színház haláltánca),  gregorián, zsoltár. Minden a megnyugvásért (requiem), az időn túlról szól, s ami így szól, megmarad. Minden  hang egyszerre sokezer éves, mégis most születik. Zen-e? Zene” – Csapó Gyula.

Ajánlatunk


A zenei „törékeny szépség” nemcsak a felhangzó zeneművek koncepciójában és zenei anyagában nyilvánul meg, de több komponistánál az élőben előadott muzsika és a rögzített zenei anyag, valamint a tradicionális hangszerek keltette akusztikus hangzás és az elektronikus zenei effektusok közötti finom egyensúlyra való törekvésben is.

A triptichon ötlete 2022-ben született az európai jazz legfontosabb találkozási pontján, a brémai Jazzahead! fesztiválon. Hosszú érlelődés után most először lép közönség elé a formáció: az Opus Jazz Clubban teljesen új repertoárt bontakoztatnak ki, amellyel lemezfelvételre is készülnek.

Korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az orosz származású Elisabeth Leonskaja világhírű 20. századi zenészek nyomdokában jár: példaképei között szerepel David Ojsztrah, Emil Gilels és Szvjatoszlav Richter, akik közül az utóbbi közeli barátja és hosszú időn át mentora is volt.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!