logo
HU EN

Program


Dobozy Borbála 45 éves pályafutása

Dobozy Borbála 45 éves pályafutása

A csembalóművész ebből az alkalomból Johann Sebastian Bach két versenyműve mellett Georg Anton Benda egy ritkán hallható concertóját és Joseph Haydn legtöbbször zongorán játszott D-dúr billentyűs versenyét tűzi műsorára, egy kis kamaraegyüttes társaságában.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. szeptember 20. szombat, 19:00

Műsor:
Johann Sebastian Bach: A-dúr csembalóverseny, BWV 1055
Georg Anton Benda: g-moll csembalóverseny
*****
Joseph Haydn: D-dúr csembalóverseny, Hob.XVIII:11
Johann Sebastian Bach: V. Brandenburgi verseny, BWV 1050

Közreműködik:
Dobozy Borbála – csembaló
Balogh Vera – fuvola
Kapor Andrej – hegedű
Rábai Benedek – hegedű
Tóth Balázs – brácsa
Scholz Anna – cselló
Buza Vilmos – nagybőgő

„A hangszer mennyeien szól, érvényre juttatva a rugalmas és laza technikát. Az artikulációk skálája széles és a finom agogika rendkívül fejlett, a kifejezés mindig természetes és világos” – méltatta a francia Classica magazin Dobozy Borbála egyik Bach-lemezét. A csembaló nemzetközi hírű magyar nagykövetének már összesen négy albuma jelent meg a BMC Recordsnál – a legutóbbi 2025 júniusában –, amelyek a zenelejátszó platformokon a kiadó legsikeresebb lemezei közé tartoznak, és nemzetközi elismerés is övezi őket. Ez a koncert azonban nem lemezbemutató lesz, hanem még jelentékenyebb esemény: Dobozy Borbála 45 éves pályafutásának ünneplése. A csembalóművész ebből az alkalomból Johann Sebastian Bach két versenyműve mellett Georg Anton Benda egy ritkán hallható concertóját és Joseph Haydn legtöbbször zongorán játszott D-dúr billentyűs versenyét tűzi műsorára, egy kis kamaraegyüttes társaságában.

Dobozy Borbála tanárai között olyan neveket találunk, mint Zuzana Růžičková, Liselotte Brändle, Nikolaus Harnoncourt és Johann Sonnleitner. Repertoárja szinte az egész csembalóirodalmat felöleli, beleértve a 20. századi és a kortárs zenét is, ám művészi tevékenységének középpontjában Johann Sebastian Bach életműve áll: szinte minden csembalóra írt kompozícióját eljátszotta, köztük a szóló-, kamara- és zenekari műveket is. Emellett nagy figyelmet szentel az alig ismert vagy akár teljesen elfeledett régi mesterek zenéjének. Dobozy a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem habilitált egyetemi tanára és számos nemzetközi barokk zenei kurzus oktatója, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja. Munkásságát 2011-ben Liszt Ferenc-díjjal, 2021-ben a Magyar Érdemrend lovagkeresztjével ismerték el.

Ajánlatunk


Közreműködik: Ávéd János – szaxofon Bögöthy Ádám – nagybőgő Komjáti Áron – gitár Varga Bendegúz – dob

A Deaf Platypus szeptett története a kortárs zenére szakosodott Jaroslav Ježek Konzervatórium falai között kezdődött Prágában, Jakub Doležal szaxofonos mentorálásával.

Az LFZE Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium nagyzenekara több mint 20 fiatal muzsikusból áll, akik szabad improvizációs folyamatmodelleken alapuló zenét játszanak. Az együttest Ajtai Péter és Pozsár Máté vezeti, tagjai között jazz- és klasszikus zenészeket egyaránt találunk. Munkájuk a magyar szabad zene hagyományát viszi tovább, amelynek gyökerei a kollektív alkotásban és a spontaneitásban rejlenek, miközben az improvizáció új formáit és struktúráit is keresik. 2024 áprilisában a Magyar Zene Házában az Új Zene projekt keretében léptek fel, majd szeptemberben a Konzis koncertek a Zeneakadémián sorozatban szerepeltek. Mostani estjükön free jazz klasszikusok és irányított improvizációk hangzanak el.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!