logo
HU EN

Program


GoetheJazz - Nils Wogram Root70
2

GoetheJazz - Nils Wogram Root70

Huszadik évfordulóját ünnepli idén a Root 70 jazzformáció, ami egyúttal azt is jelenti, hogy a Nils Wogram harsonás, Hayden Chisholm szaxofonista, Matt Penman bőgős, valamint a Jochen Rückert dobos alkotta négyesfogat a jazztörténelem egyik legstabilabb képződménye.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. szeptember 16. szerda, 20:00

GoetheJazz - Nils Wogram Root70

Közreműködik:
Nils Wogram - harsona
Hayden Chisholm - altszaxofon
Matt Penman - nagybőgő
Jochen Rueckert - dob

Az erős fának sok gyökere van. Huszadik évfordulóját ünnepli idén a Root 70 jazzformáció, ami egyúttal azt is jelenti, hogy a Nils Wogram harsonás, Hayden Chisholm szaxofonista, Matt Penman bőgős, valamint a Jochen Rückert dobos alkotta négyesfogat a jazztörténelem egyik legstabilabb képződménye. A kezdetektől változatlan felállásban működő zenekar esetében pedig mindez nem volt magától értetődő, hiszen Hayden és Matt Új-Zélandról, Jochen Németországból, Nils pedig Svájcból származik, így már a találkozáshoz is kisebb fajta csoda kellett. Először 1999-ben játszottak együtt, ami olyan jól sikerült, hogy Nils Wogram azt mondta: „Ennek a négy embernek a koncentrációja egészen különleges. Ebből többet kell kihoznunk, mint csupán egyetlen közös fellépés”. Így alakult, hogy közös munkába fogtak, mely során kiderült: a négy zeneileg is rendkívül erős zenészegyéniség a saját javára tudja fordítani a különbözőségükből fakadó kontrasztot. A csapat a zenészek közti – jó értelemben vett – feszültség felhasználásával alakított ki dinamikus zenei képet. Eltérő perspektívák és megközelítésmódok váltják egymást, ez adja meg zenéjüknek a fűszert. Az analitikus (Nils Wogram), az ötletmilliomos (Hayden Chrisholm,) a perfekcionista (Jochen Rückert) és az ironikus-intellektuális (Matt Penman) karakter kiválóan kiegészíti egymást ebben a felállásban. A harmóniahangszert nélkülöző formáció könnyed, akusztikus, áttetsző hangzásvilágát nyolc lemez őrzi, amit idén, a 20. évforduló alkalmából egy nyolc lemezből és egy LP-ből álló, valamint videókkal, fotókkal és kottákkal ellátott gyűjteményben adott ki újra a zenekar.

Az asztalfoglalás a jegyvásárlás során automatikusan megtörténik.
Vacsoravendégeinknek 19 órai érkezést javaslunk.
Az asztalfoglalásokat legkésőbb 20 óráig tudjuk fenntartani!

Ajánlatunk


Dés András azon kevés ütőhangszeresek közé tartozik, akik nemcsak különféle zenekarok tagjaként szívták magukba zenei stílusok egész arzenálját, hanem saját együttest, sőt együtteseket is alapítottak.

Korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az orosz származású Elisabeth Leonskaja világhírű 20. századi zenészek nyomdokában jár: példaképei között szerepel David Ojsztrah, Emil Gilels és Szvjatoszlav Richter, akik közül az utóbbi közeli barátja és hosszú időn át mentora is volt.

A zenekarvezető Pataj György 1997-ben végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola jazz tanszakán. Itthoni és külföldi tehetségkutató versenyeken elért előkelő helyezéseit követően az elmúlt másfél évtized során olyan neves hazai muzsikusokkal játszott, mint Pege Aladár, Kőszegi Imre, Babos Gyula, vagy a Cotton Club Singers.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!