logo
HU EN

Program


Harcsa Veronika – Razvaljajeva Anasztázia – Fenyvesi Márton: Debussy dalok

Harcsa Veronika – Razvaljajeva Anasztázia – Fenyvesi Márton: Debussy dalok

Minden bizonnyal Debussy is üdvözölte volna az ötletet, hogy műveit másfél évszázaddal később bátor és korlátokat nem ismerő művészek oltsák a pillanatba, hiszen a zenei impresszionizmus előfutáraként maga is erre törekedett.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. március 14. szombat, 20:00

Harcsa Veronika – Razvaljajeva Anasztázia – Fenyvesi Márton: Debussy dalok

 Közreműködik:

    Harcsa Veronika - ének
    Razvaljajeva Anasztázia - hárfa
    Fenyvesi Márton - gitár, élő elektronika

Minden bizonnyal Debussy is üdvözölte volna az ötletet, hogy műveit másfél évszázaddal később bátor és korlátokat nem ismerő művészek oltsák a pillanatba, hiszen a zenei impresszionizmus előfutáraként maga is erre törekedett. A sokoldalú és folytonos megújulásra törekvő két művész, Harcsa Veronika, és a Junior Prima díjas hárfajátékos, Razvaljajeva Anasztázia Debussy legszebb dalaiból készített olyan kortárs átiratokat, amiben mindez lehetségessé válik. A zeneszerző Paul Verlaine és más költők verseire írt művei új oldalukról mutatkoznak meg a hárfa légiessége és a sotto voce, vagyis a klasszikusnál beszédközelibb énektechnika révén. Kettejük áttetsző, impresszív, légies hangfestményének színeit 2019 decemberében, a BMC Könyvtárában adott koncertjük során Fenyvesi Márton élőben keverte merész elektronikus effektekkel, ezzel új dimenzióba emelve a dalok atmoszféráját. A jazz-gitárművészként is ismert zenésszel immár trióvá bővült formáció a koncertet követően a BMC stúdiójába vonul, hogy lemezre rögzítse ezeket a zenei pillanatfelvételeket.

 

Az asztalfoglalás a jegyvásárlás során automatikusan megtörténik.
Vacsoravendégeinknek 19 órai érkezést javaslunk.
Az asztalfoglalásokat legkésőbb 20 óráig tudjuk fenntartani!

Ajánlatunk


Korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az orosz származású Elisabeth Leonskaja világhírű 20. századi zenészek nyomdokában jár: példaképei között szerepel David Ojsztrah, Emil Gilels és Szvjatoszlav Richter, akik közül az utóbbi közeli barátja és hosszú időn át mentora is volt.

A trió Vincent de Boer vizuális művész közreműködésével gyakran interaktív audiovizuális előadásokra is vállalkozik.

Dés András azon kevés ütőhangszeresek közé tartozik, akik nemcsak különféle zenekarok tagjaként szívták magukba zenei stílusok egész arzenálját, hanem saját együttest, sőt együtteseket is alapítottak.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!