logo
HU EN

Program


Modern Art Orchestra: Art of Virus #1 feat. ifj. Kurtág György, Vajda Gergely
2

Modern Art Orchestra: Art of Virus #1 feat. ifj. Kurtág György, Vajda Gergely

A MAO a 2021/22-es évadban kiemelt hangsúlyt fektet a 2020-ban online elindított zeneszerző kezdeményezés művészeire és kapcsolódásaira. A tíz részes koncertsorozat a kilenc hangból álló vírustörzs kompozícióit mutatja be minden alkalommal egy meghívott AOV-zeneszerzőt is bevonva a repertoárba.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. január 16. vasárnap, 19:30

KÖZREMŰKÖDIK:

Modern Art Orchestra

Művészeti vezető: Fekete-Kovács Kornél

ifj. Kurtág György – elektronikus hangszerek

Vezényel: Vajda Gergely

A MAO a 2021/22-es évadban kiemelt hangsúlyt fektet a 2020-ban online elindított zeneszerző kezdeményezés művészeire és kapcsolódásaira. A tíz részes koncertsorozat a kilenc hangból álló vírustörzs kompozícióit mutatja be minden alkalommal egy meghívott AOV-zeneszerzőt is bevonva a repertoárba.

Az Art of Virus projekt élő koncertjeivel a zenekar a különleges, új kompozíciók és a nagyzenekari zenei élmény mellett beengedi közönségét az alkotói önreflexió terébe is.

A sorozat következő koncertjén az Eötvös Péter által elindított #1-es ág darabjait hallgathatja meg a közönség és ifj. Kurtág György és Vajda Gergely lesznek a MAO vendégei.

Ifj. Kurtág György a kortárs zeneszerzői közösség különleges alakja. A komponálás mellett kutatómunkájában és pedagógiájában is hatalmas hangsúlyt fektet a digitális hangszerek területének feltérképezésére és az ember-gép kapcsolat kiaknázására. Szakmai filozófiájának gerince a Kollektív Intelligencia Elmélet, mely többek között arra is motiválja a zeneszerzőt, hogy a muzsikáló ember zenei gesztusait rögzítse, elemezze, illetve ezek alapján predikálja is. Ifj. Kurtág György Vajda Gergely nominálását követően csatlakozott az AOV projekthez.

Vajda Gergely hazánk kiváló karmestere, zeneszerzője és klarinétnosa. Tanulmányait olyan muzsikuslegendák mentorálása alatt végezte, mint Lukács Ervin és Eötvös Péter. A világhírű művész vezényelte már a Danubia Szimfonikus Zenekart, a Magyar Nemzeti Operaház Zenekarát, vagy a Pannon Filharmonikusokat, a tengeren túl pedig a Portland Festival Symphony, a Symphony Silicon Valley, az Omaha Symphony és a Calgary Philharmonic zenekaroknál is volt karmester.

Az “ifjú titán” - ahogyan a Montreal Gazette illette a Montreali Szimfonikus Zenekar vezénylésének kapcsán – a zeneirodalom teljes területén otthonosan mozog. Nagy sikerrel vezényelte Bartók Béla A Kékszakállú Herceg Várát és Schoenberg Erwartungját, de említhetnénk Ligeti Le Grande Macabre-ét, vagy a Budapesti Wagner Napok keretében általa vezényelt Lohengrint is.

Vajda Gergely még idén decemberben debütál a Carnegie Hall színpadán: a világhírű Salute to Vienna Újévi Koncertsorozat előadásán a Strauss Symphony of America együttesét vezényli majd.

A zeneszerző-karmester, Eötvös Péter nominálása nyomán csatlakozott az Art Of Virus projekthez, majd ő hívta meg Ifj. Kurtág Györgyöt, hogy komponáljon az AOV #1-es ágába.

Art of Virus-ról:

Fekete-Kovács Kornél, a MAO művészeti vezetője kilenc hangot indított útjára, és tíz zeneszerzőt kért fel szerte a világon, hogy írjanak rövid kompozíciókat ezekre a hangokra. Ez az első 10 szerzemény adja az Art of Virus tíz ágának alapját. Az volt a kihívás következő lépése, hogy az ágak elindítói két-két zenésztársukat hívták meg, akik folytatják a sort. Pár hónap alatt 486 zeneszerző csatlakozott a projekthez a világ 42 országából.

A nemzetközi alkotói együttműködésen alapuló projekt művészeti célkitűzése, hogy a vírus terjedését és viselkedését szimbolizálja folyamatosan bővülő (mutálódó) kompozíciók formájában.

https://aov.mao.hu

Ajánlatunk


A nép- és világzene, a jazz és a kortárs zene területén egyaránt otthonosan mozgó, idehaza és külföldön is rendkívül népszerű fúvósunk, Borbély Mihály előadóművészként és zeneszerzőként is a magyar jazz egyik meghatározó alakja.

Ezen a koncerten az Ella által híressé tett standardek, a legikonikusabb dalai hangzanak el, a jazz aranykorára jellemző hangszerelésekkel. A koncert fényét az ország legkiválóbb zenészeiből összeállt zenekar emeli.

Korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az orosz származású Elisabeth Leonskaja világhírű 20. századi zenészek nyomdokában jár: példaképei között szerepel David Ojsztrah, Emil Gilels és Szvjatoszlav Richter, akik közül az utóbbi közeli barátja és hosszú időn át mentora is volt.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!