logo
HU EN

Program


Modern Art Orchestra: Art Of Virus #2 / Szabó Dániel Szerzői Estje
2

Modern Art Orchestra: Art Of Virus #2 / Szabó Dániel Szerzői Estje

A Modern Art Orchestra az elkövetkező idényben kitüntetett figyelmet szentel az Art Of Virus elnevezésű zenei kezdeményezésnek. A Fekete-Kovács Kornél által elindított, mostanra már a világ 43 országába eljutott dallam eredeti kilenc hangja a vírus kezdeti alakját jelképezi.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 12. vasárnap, 19:30

Közreműködik:

Modern Art Orchestra
Művészeti vezető: Fekete-Kovács Kornél
Szabó Dániel – zongora, kompozíciók

A Modern Art Orchestra az elkövetkező idényben kitüntetett figyelmet szentel az Art Of Virus elnevezésű zenei kezdeményezésnek. A Fekete-Kovács Kornél által elindított, mostanra már a világ 43 országába eljutott dallam eredeti kilenc hangja a vírus kezdeti alakját jelképezi. Ebből a magból tíz zeneszerző létrehozta azt a tíz ágat, mely egy vírushoz hasonló viselkedést mutatva terjedt el a Földön. A közreműködő komponisták egymás után bővítik a hozzájuk eljutott dallamot, ami így mutációkon megy keresztül. A 2020. május 1-jén útjára indított projekt kezdeti célja az volt, hogy a korlátozások feloldása után hagyományos módon szólaltassák meg a gigászi virtuális művet. A 2021/22-es idényben a közönség élőben is megismerkedhet az AOV szerzőinek munkáival.

A projekt részletes leírását a Phonic Chat honlapján lehet megtekinteni, a következő linken:

https://phonicchat.com/aov

A két részből álló koncert első felvonása alatt Mike Garson, David Liebman és Rick Margitza Art Of Virus folyamatában keletkezett műveivel ismerkedhet meg a közönség. A két világhírű szaxofonos-zeneszerző a “vírus” 2-es ágának komponálásában vett részt, amit Mike Garson zongorista indított útjára a Fekete-Kovács Kornél által létrehozott “dallam-infekció” nyomán. Valamennyi ág rendelkezik egy mentorral, aki részt vesz a koordinációban és a művészi munkában. A 2-es ág mentora a jelenleg Los Angelesben élő, nemzetközi elismertséggel rendelkező Szabó Dániel zongorista, akinek szerzői anyagát a koncert második felvonásában hallgathatjuk meg.

Szabó Dániel a Dél-Kaliforniai Egyetemen szerzett doktorátust és a UCLA Herb Alpert School of Music, illetve a PTE Művészeti Karának professzora. „A felkérést követően nagy örömmel kezdtem neki a Modern Art Orchestra számára dedikált műsornak, mert úgy gondoltam, hogy e kiváló zenekar – köszönhetően sokszínűségének és nyitott szemléletének – ragyogóan fogja megvalósítani az általam képviselt interdiszciplináris koncepciót. Ebben a műsorban nagy szerepe van a KAPCSOLATOK-nak. A zenedarabokat általam kedvelt és külön erre az alkalomra választott festmények és fotók ihlették. Ezek a hosszabb-rövidebb karakterdarabok szoros szerkezeti kapcsolatban állnak a képekkel, így a vizuális alkotások színvilága, hangulata és dinamikája is hatott a zeneszerzési folyamatra. A felületes, „vidám képhez vidám zene való” koncepció helyett inkább a szabadon áramló asszociációkra hagyatkoztam a munkában, de a strukturális analógiáknak is nagy szerep jutott. Nem csupán zene és vizualitás között, de a zenén belüli nyelvezet szempontjából is törekedtem az integrációra, és a műfaji kategóriák közötti átjárhatóságra. Továbbá mindegyik képhez írtam néhány sort – aki akarja, tekintse ezt irodalomnak egy amatőr tollából!... Ily módon a zene, a kép és a szöveg ugyanazt a tematikát háromféle, mégis egymáshoz tartozó csatornán keresztül jeleníti meg. Időnként a teljes zenekart, néhol csak az együttes szekcióit használtam a zenei „láttatásra”, ahogy a festő sem mindig használja az összes színt vagy formát... Ebben a mai, COVID és iPhone-ok által uralt világban talán a kapcsolatok helyreállítása és az egészséges kapcsolódás újratanulása a legfontosabb - én ezzel a programmal szerettem volna ehhez hozzátenni valamit...”

Ajánlatunk


Dés András azon kevés ütőhangszeresek közé tartozik, akik nemcsak különféle zenekarok tagjaként szívták magukba zenei stílusok egész arzenálját, hanem saját együttest, sőt együtteseket is alapítottak.

Korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az orosz származású Elisabeth Leonskaja világhírű 20. századi zenészek nyomdokában jár: példaképei között szerepel David Ojsztrah, Emil Gilels és Szvjatoszlav Richter, akik közül az utóbbi közeli barátja és hosszú időn át mentora is volt.

A trió Vincent de Boer vizuális művész közreműködésével gyakran interaktív audiovizuális előadásokra is vállalkozik.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!