logo
HU EN

Program


Modern Art Orchestra feat. Brian Charette
2

Modern Art Orchestra feat. Brian Charette

A MAO soron következő nagykoncertje ismét különleges élményt ígér, hiszen az est főszereplője az orgona lesz. Az orgona különleges hangszer, mert hangzása és dinamikája a nagyzenekar hangzását imitálja.
Az együttes Rhoda Scott orgonista művészt látja vendégül.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. április 26. vasárnap, 19:30

MODERN ART ORCHESTRA FEAT. BRIAN CHARETTE

Közreműködik:
Brian Charette – orgonaművész
Vas Bence – zeneszerző, orgonaművész (MAO Masterclass)
Modern Art Orchestra
Művészeti vezető: Fekete-Kovács Kornélű

A MAO soron következő nagykoncertje ismét különleges élményt ígér, hiszen az est főszereplője az orgona lesz. Az orgona azért is különleges hangszer, mert komplex hangzása, változatos dinamikája eleve a nagyzenekar hangzását imitálja. Nem idegen az együttestől, hogy orgonista művészt lát vendégül, hiszen a hazánkban nagy hírnévnek örvendő Rhoda Scott már több alkalommal csatlakozott az együtteshez.

Az április 26-i alkalommal a mai jazzélet egy kiemelkedő egyéniségét, az amerikai Brian Charette-et látja vendégül a Modern Art Orchestra. Fekete-Kovács Kornél zenekarvezető közel egy éve tervezi a közös munkát a New York-i orgonistával, amely most izgalmas keretek közt valósul meg, hiszen a Charrette és a MAO szerzői által komponált közös repertoár a concert és a próbák alkalmával felvételre kerül.

Nem teljesen véletlen egybeesés, hogy MAO Master Class program keretein belül ez alkalommal szintén orgonista-zeneszerző mutatkozik be. A különleges hangszerre és big band–re komponált darabjain keresztül Vass Bencét ismerheti meg a közönség.

Ajánlatunk


A Laughing Bastards zenéje abból a számtalan, viharos és törvénytelen szerelmi kapcsolatból született, amelyet a jazz a világ megannyi különböző zenéjével folytatott.

Korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az orosz származású Elisabeth Leonskaja világhírű 20. századi zenészek nyomdokában jár: példaképei között szerepel David Ojsztrah, Emil Gilels és Szvjatoszlav Richter, akik közül az utóbbi közeli barátja és hosszú időn át mentora is volt.

Kőszegi Imre az első olyan generációhoz tartozik Magyarországon, akik a modern jazzt önálló, a szórakoztató tánczenétől független műfajként közelíthették meg. Játékára a bebop és a free jazz gyakorolta a legnagyobb hatást.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!