logo
HU EN

Program


Sun-Mi Hong Quintet, Guest Song-Yi Jeon (KR/IT/UK)
3

Sun-Mi Hong Quintet, Guest Song-Yi Jeon (KR/IT/UK)

Sun-Mi Hong az egyik legizgalmasabb feltörekvő zenekarvezető és zeneszerző dobos Hollandiában. Egyedi soundja rengeteg különféle forrásból táplálkozik. Az ország egyik legnevesebb jazzintézményében, a Conservatorium van Amsterdamban végzett tanulmányai erős alapot biztosítottak improvizációs és technikai készségeihez, ugyanakkor Sun-Mi egyedi megközelítésmódjának forrása az iskolában tanultakon jóval túlmutat.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. szeptember 9. szerda, 20:00

 Közreműködik:

Song-Yi Jeon - ének
Nicolo Ricci - tenorszaxofon
Alistair Payne - trombita
Youngwoo Lee - zongora
Alessandro Fongaro - nagybőgő
Sun-Mi Hong - dob

Sun-Mi Hong az egyik legizgalmasabb feltörekvő zenekarvezető és zeneszerző dobos Hollandiában.  Egyedi soundja rengeteg különféle forrásból táplálkozik. Az ország egyik legnevesebb jazzintézményében, a Conservatorium van Amsterdamban végzett tanulmányai erős alapot biztosítottak improvizációs és technikai készségeihez, ugyanakkor Sun-Mi egyedi megközelítésmódjának forrása az iskolában tanultakon jóval túlmutat. A koreai tradicionális zene iránti rajongása révén eredeti hazája ütőhangszeresei is nagy hatást gyakorolnak rá, kompozíciós stílusára pedig leginkább az impresszionista klasszikus zene hat. Mindezekből Sun-Mi egy teljesen eredeti és rendkívül érvényes művészi produktumot képes létrehozni. Zenekara, a Sun-Mi Hong Quintet az alaposan kidolgozott, rögzített kompozíciók és az improvizált zene határvonalán táncol. A kvintett néhány lenyűgöző hollandiai bázisú zenészt egyesít. Alessandro Fongaro (bőgő) és Youngwoo Lee (zongora) alkotja az erős ritmusszekciót, amely megingathatatlan egységet alkot. A tenorszaxofonos Nicolo Ricci és a trombitás Alistair Payne pedig mint egy hullám képesek egyik pillanatban befordulni a sötét dallamokba, hogy aztán gyöngyöző, pezsgő textúrákba burkolózzanak.

Ezen a koncerten a szintén dél-koreai származású énekes és zeneszerző, Song YI Jeon csatlakozik az ötösfogathoz. Song YI saját zenéjében ügyesen ötvözi a modern jazz harmóniáit és páratlan ritmusképleteit az énekelhető dallamokkal, amelyek azonnal megragadják a hallgatót. Tanulmányait koreai tradicionális énekléssel, ütőhangszeres órákkal kezdte, majd klasszikus zeneszerzést tanult a grazi művészeti egyetemen, jazzéneklést Bázelban és a Berkleen. Zeneszerzői ismereteit nemcsak a rögzített kompozíciók, de improvizáció közben is elképesztő kreativitással alkalmazza, éneklése pedig erősen instrumentális jellegű. Kifinomult előadói és kompozíciós stílusában a Nyugat találkozik a Kelettel.

Az asztalfoglalás a jegyvásárlás során automatikusan megtörténik.
Vacsoravendégeinknek 19 órai érkezést javaslunk.
Az asztalfoglalásokat legkésőbb 20 óráig tudjuk fenntartani!

Ajánlatunk


Dés András azon kevés ütőhangszeresek közé tartozik, akik nemcsak különféle zenekarok tagjaként szívták magukba zenei stílusok egész arzenálját, hanem saját együttest, sőt együtteseket is alapítottak.

Korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az orosz származású Elisabeth Leonskaja világhírű 20. századi zenészek nyomdokában jár: példaképei között szerepel David Ojsztrah, Emil Gilels és Szvjatoszlav Richter, akik közül az utóbbi közeli barátja és hosszú időn át mentora is volt.

A zenekarvezető Pataj György 1997-ben végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola jazz tanszakán. Itthoni és külföldi tehetségkutató versenyeken elért előkelő helyezéseit követően az elmúlt másfél évtized során olyan neves hazai muzsikusokkal játszott, mint Pege Aladár, Kőszegi Imre, Babos Gyula, vagy a Cotton Club Singers.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!