UMZE Kamaraegyüttes: Rejtett fény
A Dan Yuhas kurátori segítségével összeállított műsor a maga változatosságában, kaleidoszkóp szerűen szeretné a magyar közönséget is megismertetni Izrael új-zenéjével, és annak néhány fontos alkotójával.
A Dan Yuhas kurátori segítségével összeállított műsor a maga változatosságában, kaleidoszkóp szerűen szeretné a magyar közönséget is megismertetni Izrael új-zenéjével, és annak néhány fontos alkotójával.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. október 22. csütörtök, 19:30
UMZE Kamaraegyüttes: Rejtett fény
Műsor:
Chaya Czernowin: Ayre – magyarországi bemutató
Amos Elkana: Asara – ősbemutató
Yehuda Yannay: Janus – kamaraszimfónia – európai bemutató
Ayal Adler: Hidden Light – magyarországi bemutató
Yair Klartag: There is No Lack of Void – magyarországi bemutató
Dan Yuhas: Repercussions
Közreműködik:
Saar Berger – harsona
UMZE Kamaraegyüttes
Vezényel: Vajda Gergely
Izrael úgynevezett második generációs zeneszerzőinek, Pártos Ödönnek (1907–1977) és Alexander Uriah Boskovichnak (1907–1964) két tanítványa, az idén 84 éves Yehuda Yannay és a nála tíz évvel fiatalabb Dan Yuhas képviseli a koncerten felhangzó művek szerzőinek legidősebb generációját. Utánuk, kronologikus sorrendben következnek Chaya Czernowin (*1957), Amos Elkana (*1967), Ayal Adler (*1968), és Yair Klartag (*1985). Mindegyik szerző és így zenéjük is ezer szállal kötődik az európai avantgarde kortárszene tradíciójához és praxisához, miközben mindegyikük saját hangon szól. Asara, Janus, Rejtett fény, Hiányból nincs hiány: már ez a néhány cím is mutatja, mennyi különböző zenei világ, esztétika mutatkozik meg ezen a hangversenyen. A Dan Yuhas – aki zeneszerzői tevékenysége mellett megalapítója és igazgatója az Israel Contemporary Players kamaraegyüttesnek is, valamint a Tel Aviv Egyetem zeneszerzés és ellenpont-professzora – kurátori segítségével összeállított műsor a maga változatosságában, kaleidoszkóp szerűen szeretné a magyar közönséget is megismertetni Izrael új-zenéjével, és annak néhány fontos alkotójával.
Műsor: Franz Schubert: G-dúr zongoraszonáta, D. 894
A MAO muzsikusai tanulmányozzák és belsővé teszik az aktuális lemezanyag egészét, a zenei szerkezeteket és a hangszereléseket az előadások alkalmával érintetlenül hagyva. Minthogy a jazz nyelvezetének alapvető összetevői az improvizáció és a szólisztikus önkifejezés, a muzsikusok természetesen rögtönzött szólókat adnak elő a koncerteken.
A Zseni születik koncertsorozat a három legnagyobb magyar zenei mester férfikari munkássága előtt tiszteleg, így az sem a véletlen műve, hogy a hangversenyek éppen a szerzők születésnapján valósulnak meg. A koncertek programjának sajátossága, hogy a StEFREM szubjektív válogatásában társulnak a klasszikusok műveihez „örököseik”, azaz a 20-21. századi magyar zeneszerző-generációk kiváló és érdekes kompozíciói.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!