Bach Bridges I. - az Amszterdami Concertgebouw és a BFZ művészeinek koncertje
Bach Bridges I. - az Amszterdami Concertgebouw Zenekar és a Budapesti Fesztiválzenekar művészeinek koncertje
több
Bach Bridges I. - az Amszterdami Concertgebouw Zenekar és a Budapesti Fesztiválzenekar művészeinek koncertje
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. április 18. kedd, 19:30
Műsor:
Johann Sebastian Bach: V. D-dúr Brandenburgi verseny BWV.1050
Carl Philipp Emanuel Bach: A-dúr csellóverseny Wq 172
----
Fischer Iván: Táncszvit
Johann Sebastian Bach: Nr.2. h-moll szvit BWV 1067
Közreműködik:
az Amszterdami Concertgebouw Zenekar és a Budapesti Fesztiválzenekar művészei
Szabó Péter - cselló
Pivon Gabriella - fuvola
Johann Sebastian Bach 300 éve az ihlet és a vigasz forrása a zeneszerzők és zenekedvelők számára egyaránt. Vitathatatlanul ő minden idők legnagyobb befolyást gyakorló zeneszerzője, művészete segít a klasszikus zene megértésében.
A Royal Concertgebouw Orchestra Amsterdam osztrák születésű brácsaművésze, Michael Gieler kezdeményezésére jött létre a Bach Bridges zenei program, melynek célja, hogy egy-egy ország muzsikusainak a közreműködésével Európa több országában rendezzenek koncertsorozatokat, a későbbiek során oktatási, illetve a klasszikus és a kortárs zenét népszerűsítő, ismeretterjesztő programokat. Az így létrejövő koncertsorozatok középpontjában Bach zenéje áll, de bemutatásra kerülnek a barokk kor más művei is, illetve olyan későbbi korok zeneszerzőinek a darabjait is műsorra tűzik, akikre Bach művészete hatással volt, így a jelen kor komponistáinak a munkáit is hallhatja a közönség. A Bach Bridges program keretében valósul meg a Budapest Music Centerben, 2017. április 18–21. között az a 3 koncertből álló sorozat, melyen a Budapesti Fesztiválzenekar és az Amszterdami Concertgebouw Zenekar szólistái muzsikálnak együtt.
A Bach Bridges Budapest első koncertje Johann Sebastian Bach virtuóz, mondhatni komolytalanabb oldalát mutatja be. Ennek ellentéte a hangversenyen másodikként elhangzó, Bach tehetséges fiának Carl Philipp Emmanuel Bach-nak a Csellóversenye, illetve Fischer Ivánnak, a szünet után felcsendülő új műve, amit a Bach Bridges felkérésére írt. Fischer Táncszvitjét pár nappal a budapesti előadás előtt, a Gran Canaria Nemzetközi Bach Fesztiválon hallhatják a világon először, így a darab magyarországi bemutatója ezen a koncerten, a BMC-ben hangzik el.
A klasszikus zene és a cigányzene izgalmas találkozását élvezheti a közönség az Egri & Pertis Zongoraduó „Áthallások” című, a társművészetek kölcsönhatását bemutató koncertsorozat decemberi estjén.
A Nasip Kısmet zenekar ötlete Arif Erdem Ocak török származású zenész fejéből pattant ki, aki a népszerű ankarai Seksendört zenekar alapító tagja, és 2010 óta Budapesten él. A sokoldalú muzsikust az ókori anatóliai miszticizmus és filozófia iránti érdeklődése késztette a kor költészetének és dalainak multiinstrumentális felfedezésére, mely e zenekarban ölt testet.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!