Balázs József Trió
Balázs József a hazai középgeneráció egyik legtehetségesebb billentyűse, aki a krakkói Jazz Juniors Versenyen a legjobb szólista díját nyerte el. több
Balázs József a hazai középgeneráció egyik legtehetségesebb billentyűse, aki a krakkói Jazz Juniors Versenyen a legjobb szólista díját nyerte el. több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. január 31. szerda, 20:00
A zongorista a legendás New York-i Blue Note-ban és a Detroit Jazz Fesztiválon is elsöprő sikert aratott East Gipsy Band vezetője, de emellett a rendkívül népszerű Balázs Elemér Group egyik húzóembere is. Most megmutatja, hogy nem csak az etno-jazz világában, de a műfaj fősodrában is ragyogó zenész.
A bőgős Pecek Lakatos Krisztián 13 éves korában nyerte meg az országos jazz nagybőgő versenyt és röviddel utána az unokatestvéreivel alkotott Pecek Lakatos Trióval frenetikus sikert aratott a legendás londoni 606 Clubban. Az időközben immár 28 éves zenész a magyar jazzvilág élvonalában hangszerének egyik legkeresettebb muzsikusa.
A zongorista bátyja, Balázs Elemér dobosként és zeneszerzőként is évtizedek óta meghatározó alakja a magyar jazzéletnek, s komoly nemzetközi ismertséget is élvez. Nem csak hazánk legkeresettebb dobosa, aki több mint huszonöt éve tagja az Oláh Kálmán vezette Trio Midnightnak, hanem egyik legnépszerűbb zenekarunk, a Balázs Elemér Group nagy tapasztalatot szerzett, kiváló érzékkel megáldott zenekarvezetője is. Se szeri, se száma azoknak a kiemelkedő nemzetközi művészeknek, akikkel Elemér együtt dologoztt, elég csak Pat Metheny, Charlie Mariano, Núria Rial, vagy Tim Ries nevét említenünk.
Közreműködik:
Balázs József - zongora
Lakatos Pecek Krisztián - nagybőgő
Balázs Elemér - dob
Kérjük Önöket, hogy az Opus Jazz Clubba váltott jegy mellé ne felejtsenek el asztalt foglalni!
Asztalt jeggyel, internetes jegyváltás esetén utalványazonosítóval rendelkező vendégeinknek tudunk foglalni.
Az asztalfoglalásokat legkésőbb 20 óráig tudjuk fenntartani!
Közvetlenül koncertkezdés előtt történő jegyvásárlásnál vendégeink a meglévő asztalokat érkezési sorrendben foglalhatják el.
Telefon
+36 1 216 7894
Benjamin Appl 2025-ben megjelent Lines of Life című lemezfelvételén Schubert, Brahms és Kurtág vokális kompozícióit, dalait rögzítette. Az albumon a szerzők és a darabok a szó legszorosabb értelmében kapaszkodnak egymásba, a hallgató nemcsak arra csodálkozik rá, hogy Kurtág zenéje mennyire sokféle módon élteti tovább a német dalok 19. századi világát, hanem arra is felfigyelhet, hogy egy-egy szófordulat, egy-egy motívum révén mintha egyenesen Schubert vagy Brahms vinné, görgetné tovább a kurtági gondolatokat.
Lakatos György fagottművész és a Concerto Armonico nagy sikerű koncertsorozata, akik ezúttal egy, két, három vagy akár négy szólóhangszert is foglalkoztató versenyművekből mutatnak be válogatást, Lakatos György zenei beavatójával kiegészítve.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!