logo
HU EN

Program


Classicus Quartet: Das Wohltemperierte Streichquartett 18. – Rameau-tól Ravelig
2

Classicus Quartet: Das Wohltemperierte Streichquartett 18. – Rameau-tól Ravelig

A Classicus Quartet ötödik évébe lépő sorozata a vonósnégyes-irodalom egyedülálló keresztmetszetét kínálja a BMC Koncerttermében.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. február 11. szombat, 18:00

Classicus Quartet: Das Wohltemperierte Streichquartett 18.
Rameau-tól Ravelig

Műsor:
Tornyai Péter átiratai François Couperin és Jean-Philippe Rameau műveiből
Maurice Ravel: Vonósnégyes
***
Franz Schubert: C-dúr vonósötös, D. 956

Közreműködik:
Langer Ágnes - hegedű
Kökény Eszter - hegedű
Tornyai Péter - brácsa
Zétényi Tamás - cselló
Hartmann Domonkos - cselló
Bevezetőt mond: Farkas Zoltán - zenetörténész

A hangnemek szerint csoportosított művek előadása után most élő zeneszerzők osztoznak a sorozatból eddig méltatlanul kimaradt komponistákkal a Das Wohltemperierte Streichquartett 2022/23-as záró évadának műsorán.

Kétszer is elkalandozik a vonósnégyes felségterületéről a Classicus Quartet februári programja. A koncert a zeneszerző-brácsás Tornyai Péter átirataival indul: ezúttal a csembalódarabjairól ismert Couperin, illetve az operáiról elhíresült Rameau cizellált, elegáns és bensőséges hangvételű zenéjét ragyogtatja fel különleges fénytörésben a vonósnégyes prizmája. A középpontban egy másik francia mester, Ravel dallamos és örömteli vonósnégyese áll. A klasszikus négytételes szerkezetű darab a zeneszerző tanulmányainak végeztével készült, de Ravel káprázatos érzéke a hangszínek és a hangszerelés iránt már itt teljes pompájában kibontakozik. A koncert második felében a Classicus Quartet kvintetté kiegészülve játssza Schubert fenséges kamarazenei hattyúdalát. Bár a zeneszerző ugyanazt a hangnemet választotta, amelyben Mozart és Beethoven is írt egy-egy vonósötöst, tőlük eltérően nem brácsával, hanem egy extra csellóval bővítette kvintetté a vonósnégyest.

Ajánlatunk


A trió Vincent de Boer vizuális művész közreműködésével gyakran interaktív audiovizuális előadásokra is vállalkozik.

A zenekarvezető Pataj György 1997-ben végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola jazz tanszakán. Itthoni és külföldi tehetségkutató versenyeken elért előkelő helyezéseit követően az elmúlt másfél évtized során olyan neves hazai muzsikusokkal játszott, mint Pege Aladár, Kőszegi Imre, Babos Gyula, vagy a Cotton Club Singers.

Korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az orosz származású Elisabeth Leonskaja világhírű 20. századi zenészek nyomdokában jár: példaképei között szerepel David Ojsztrah, Emil Gilels és Szvjatoszlav Richter, akik közül az utóbbi közeli barátja és hosszú időn át mentora is volt.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!