logo
HU EN

Program


Samsara Quartet
3

Samsara Quartet

„A világ csupa ritmus, hangzás és vibráció. Az oxigénatomok dúrban szólnak, a fűszálak énekelnek, és minden, ami körülvesz minket, zene” – erre az elgondolásra épül Lantos Zoltán OpenSource elnevezésű formációjának 2018-ban megjelent, Sonaris című bemutatkozó lemeze, amelybe a hegedűs-zenekarvezető a keleti filozófiák iránti, régóta tartó szenvedélyét is belekomponálta.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 8. csütörtök, 20:00

Közreműködik:

Lantos Zoltán - hegedűk, elektronika
Tálas Áron - zongora, billentyűs hangszerek
Fonay Tibor - basszusgitár, nagybőgő
Csízi László - dob
Andrew J - élő elektronika

„A világ csupa ritmus, hangzás és vibráció. Az oxigénatomok dúrban szólnak, a fűszálak énekelnek, és minden, ami körülvesz minket, zene” – erre az elgondolásra épül Lantos Zoltán OpenSource elnevezésű formációjának 2018-ban megjelent, Sonaris című bemutatkozó lemeze, amelybe a hegedűs-zenekarvezető a keleti filozófiák iránti, régóta tartó szenvedélyét is belekomponálta. A modern jazz és az indiai zene, a bulbul tarang nevű tradicionális hangszer hangja és az élő elektronika, a post bop ritmusok és a tálaképletek frigye természetes és magától értetődő – minden bizonnyal Lantos Zoltán indiai útjainak köszönhetően, melyek során elmélyült tudást szerzett erről a kultúráról. Az OpenSource zenéjében a hegedű ritkán hallható módon, elektronikus és groove-centrikus közegben szólal meg. Mindezt átjárja a keleti zenékre jellemző, meditatív minimalizmus, ami a hallgatót spirituális dimenzióba csábítja. A ritmusszekció pedig – DJ-vel és élő elektronikával kiegészülve – szinte táncolhatóvá teszi ezt a lebegést. „Az Open Source zenészei az együttes vezetője mellett Tálas Áron (zongora, billentyűk), Fonay Tibor (bőgő, basszusgitár) Csízi László (dob) és Andrew J (elektronika) – ötük játéka olyan egyszerűen olvad egybe, mint a természet hangjai, amikor az ember a hajnali erdőben hallgatózik”.

(Csabai Máté kritikájának felhasználásával)

Az asztalfoglalás a jegyvásárlás során automatikusan megtörténik.
Vacsoravendégeinknek 19 órai érkezést javaslunk.
Az asztalfoglalásokat legkésőbb 20 óráig tudjuk fenntartani!

Ajánlatunk


Korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az orosz származású Elisabeth Leonskaja világhírű 20. századi zenészek nyomdokában jár: példaképei között szerepel David Ojsztrah, Emil Gilels és Szvjatoszlav Richter, akik közül az utóbbi közeli barátja és hosszú időn át mentora is volt.

A zenekarvezető Pataj György 1997-ben végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola jazz tanszakán. Itthoni és külföldi tehetségkutató versenyeken elért előkelő helyezéseit követően az elmúlt másfél évtized során olyan neves hazai muzsikusokkal játszott, mint Pege Aladár, Kőszegi Imre, Babos Gyula, vagy a Cotton Club Singers.

Dés András azon kevés ütőhangszeresek közé tartozik, akik nemcsak különféle zenekarok tagjaként szívták magukba zenei stílusok egész arzenálját, hanem saját együttest, sőt együtteseket is alapítottak.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!