logo
HU EN

Program


Pátkai Rozina: Minka

Pátkai Rozina: Minka

Pátkai Rozina Minka című lemezének zenei világa a művésznő intermediális kísérleteinek (hangzó képek, montázsok, performanszok) és az EM90 zenekar Erdély Miklós verseiből összeállított Rossz szórend című lemezének egyenes vonalú folytatása.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. június 23. péntek, 20:00

Rozina Dóczi Bence gitáros, elektronikus zenész, hangmérnök segítségével jutott el a bossa novától az elektronikus zenéig, egy zsizsegő, soha meg nem nyugvó hangzásvilágig, illetve talált vissza a portugál nyelvű zenei tradíciótól saját anyanyelvéhez: Weöres Sándor, Ady Endre, Borbély Szilárd, Karinthy Frigyes, Víg Mihály, Tóth Árpád, Áprily Lajos és végül, de nem utolsósorban Czóbel Minka verseihez, akinek keresztnevét az alkotócsoport első lemeze címként viseli. A zenekar második, Pilinszky-albuma után most Petőfi Sándor verseiből teremtett állandóan változó, de mindvégig intenzív hangképeket, amelyek atmoszférája főként az elektronikus tánczenéből, a free jazzből és a kortárs zenéből táplálkozik. Ezúttal is kulcsfontosságú szerepet kap Rozina állandó zenésztársa, Ávéd János, a koncertet pedig a több műfajban tájékozott zenészek közreműködése teszi majd teljessé.

Közreműködik:
Pátkai Rozina - ének
Ávéd János - szaxofon
ifj. Tóth István - basszusgitár
Szabó Dániel Ferenc - dob
Fenyvesi Márton - gitár, elektronika

Az asztalfoglalás a jegyvásárlás során automatikusan megtörténik.
Páratlan számú ülőhely foglalásánál előfordulhat, hogy az asztalt meg kell osztania másokkal.
Vacsoravendégeinknek 19 órai érkezést javaslunk.
Az asztalfoglalásokat legkésőbb 20 óráig tudjuk fenntartani!

Ajánlatunk


Korunk egyik legünnepeltebb zongoraművésze, az orosz származású Elisabeth Leonskaja világhírű 20. századi zenészek nyomdokában jár: példaképei között szerepel David Ojsztrah, Emil Gilels és Szvjatoszlav Richter, akik közül az utóbbi közeli barátja és hosszú időn át mentora is volt.

A triptichon ötlete 2022-ben született az európai jazz legfontosabb találkozási pontján, a brémai Jazzahead! fesztiválon. Hosszú érlelődés után most először lép közönség elé a formáció: az Opus Jazz Clubban teljesen új repertoárt bontakoztatnak ki, amellyel lemezfelvételre is készülnek.

Ősbemutató is lesz a tavaszi sorozatban, a darabok nagy része viszont már elhangzott, de általában csak egyszer, viszont a mostani elrendezésben új asszociációkat, új összefüggéseket fognak tudni általuk megmutatni.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!